Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A kikiáltási ár majdnem duplájáért kelt el az ingatlan.
Az állam 496 milliós kikiáltási áron hirdette meg Göncz Árpád köztársasági elnök egykori villáját szeptember végén, de az ingatlan majdnem ennek a duplájáért, 833,8 millió forintért kelt el végül – írja a 444.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. oldalán közzétett kiírás és az elérhető adatlap szerint a kétszintes (plusz alagsor és padlástér) ingatlan egy 1845 m2-es telken található, a II. kerület Vérhalom kerületrészében, környezetében jellemzően hasonló korú villaépületek, illetve 1970-80-as években épült 6-9 lakásos társasházak találhatók.
„Az ingatlanon található villaépület a négy Tóth fivér (Tóth Árpád hittantanár, dr. Tóth Ernő magánzó, Tóth Gábor dohánytőzsdetulajdonos és dr. Tóth Gyula hittantanár) megrendelése alapján 1936-ban épült neobarokk stílusban. 1939 tavaszán a Magyar Posztógyár Rt. a Tóth testvérektől megvette a házat, és egészen az államosításig kereskedőcsaládok laktak benne. Ezután Németh Miklós, a rendszerváltás előtti kormányfő a Belügyminisztérium Központi Gazdasági Főigazgatósága kezelésében lévő Vérhalom tér 7. szám alatti vendégházat jelölte ki a mindenkori miniszterelnök rezidenciájának, de ő nem költözött be. Végül tízéves mandátumának lejárta után,
2000 augusztusában Göncz Árpád köztársasági elnöknek utalták ki a reprezentatív villát, aki haláláig az ingatlanban élt”
– írják. A II. kerületi Vérhalom téri kétszintes házhoz természetesen a telek, és ötmillió forint értékű ingóság is járt. Göncz és felesége 2000-től éltek az ingatlanban, halálukig.
Nyitókép: GoogleMaps